|

Search
Close this search box.

درباره ما

پخش ویدیو

رسالت و هدف

مستر ویولُنیست

آشنایی با مِســتر ویولُنیست

مکمل بنر مستر ویولنیست

MR VIOLINIST

مِستر ویولُنیست یک وب‌سایت تخصصی آموزش ساز ویولن است که برای کمک به یادگیری سریع و دقیق ویولن و نوازندگی باکیفیت ویولن در کوتاه ترین زمان تاسیس شده است. رسالت اصلی ما، آموزش ویولن به شیوه ای نوین و با بهره گیری از بروزترین متدآموزشی روز دنیا (مدارس موسیقی کشور انگلستان) برای تمامی فارسی زبانان در هر سِن در سراسر دنیا است. 

افتخار ما این است که پذیرای هزاران هنرجوی ویولن از سراسر دنیا باشیم و این موضوع به ما امید و انرژی مضاعف می‌دهد که روز به روز به دنبال شناسایی و حل چالش‌های جدید هنرجویان ویولن و ارتقاء سطح کیفی خدمات خود باشیم.

موسس مسترویولنیست کیست؟

سپهر رجبی

سپهر رجبی فارغ‌التحصیل رشته نوازندگی ویولن، مولف و متولد شهر تهران، یادگیری موسیقی را از سال 1374 نزد استاد فرشید فرهمند در مَکتب استاد اسدالله ملک آغاز نمود. وی فرآیند آموزشی خود را با عنوان اصول استاندارد نوازندگی ویولن نزد استاد اردشیر‌کامکار و در ادامه اجرای تکنیکال و آثارمَرجع موسیقی کلاسیک غربی را نزد استاد ارسلان‌کامکار تکمیل و از آموزه های استاد همایون‌رحیمیان در باب مبانی اجرای اُرکسترال و آشنایی با اُرکِستراسیون بهره جُست.

به گفته ایشان حضور در کلاس های آموزشی دکتر علی رادمان(سُلفژ-هارمونی- کنترپوآن)، دکتر کاوه کشاورز(اجرای رپرتوآر abrsm)، دکتر نگار بوبان(فیزیک صوت)، دکتر امین آقایی(فُرم‌شناسی و آنالیز فُرم) و علی بهرامی‌فرد(تئوری موسیقی و ریتم شناسی)، یکی از مهمترین اتفاق‌های دوران تحصیل او به شمار می‌رود.

وی از سال 1388 تا کنون به عنوان معلم ساز ویولن در آموزشگاه های موسیقی تهران و شیراز، اشتغال به آموزش هنرجویان ساز ویولن دارد. 

ایشان در سال 1395 با بررسی متدهای آموزشی روز دنیا، و عارضه‌یابی متدهای آموزشی قدیمی و زمانبر که در دست تدریس فراگیر در آموزشگاه های موسیقی سراسر کشور بود، اقدام به تحقیق، آموزش و در نهایت محصول این اقدامات، تالیف کتاب آموزش مقدماتی ویولن با نام “ویولُنیست” شد.

ایشان با بیان اهمیت استفاده از روش های نوین آموزشی روز دنیا در کلاس‌های آموزشی و بروزرسانی اطالاعات فردی به عنوان یک معلم در حوزه تدریس ویولن، در سال 1394 به عنوان آخرین فعالیت نوازندگی خود در تالار وحدت  تهران به اجرای صحنه‌ای خاتمه داد و تا به امروز در مسیر بهینه سازی مدل و کاهش زمان آموزش ویولن به هنرجویان، جدّی و متمرکز فعالیت مستمر دارد.

از زبان ایشان درباره شرح ضرورت تاسیس وب سایت مسترویولُنیست:

“امروز که بعد از سال‌ها کار و آموزش با تعداد کثیری از هنرجویان ویولن فعالیت داشتم، فکر میکنم زمان آن رسیده تا تجربیات و محصول کار خودم را با تاسیس یک وب‌سایت آموزشی پربازده و متعهد به اصول استاندارد، بدون هیچ مرز جغرافیایی، در اختیار علاقمندان و دوستداران ساز ویولن قرار داده و نتیجه کار خودم را در جامعه مخاطبین بیشتری ببینم “